HAKKIMIZDA

Sgk Kreş

Icon

Hakkımızda

SGK Kreş ve Gündüz Bakımevi 300 çocuk kapasitesine sahip olup, bakımevimizde 1 müdür, 1 çocuk gelişimcisi, 1 diyetisyen, 1 psikolog, 1 hemşire, 22 grup öğretmeni, 2 grup sorumlusu, 1 servis sorumlusu, 7 V.H.K.İ., 2 aşçı, 1 garson, 9 sürekli işçi, 7 güvenlik ve yeterli sayıda stajyer öğrenci görev yapmaktadır.

Kreş ve Gündüz Bakımevimizde 2-3 yaş çocukları, 4-5 yaş çocukları, 6 yaş çocukları yaşlarına uygun MEB rehberliğindeki eğitim programlarıyla ve uygun materyallerle donanımlı sınıflarımızda yetiştirilmektedirler.

2-3 yaş gruplarında 15’er çocuk, 4-6 yaş gruplarında ise 20’şer çocuk bulunmaktadır. Toplam sınıf sayısı 18’dir. Her sınıfta 2 öğretmen görev yapmaktadır. Her yaş grubunun sorumluluğu 1 çocuk gelişimcisinde olup, öğretmenler çocuk gelişimcilerin hazırlamış olduğu eğitim programını yine onların denetiminde uygulamaktadırlar. Ayrıca, her eğitim döneminde yeterli sayıda stajyer öğrenciye bakımevimizde eğitim verilmektedir.

Kreş ve Gündüz Bakımevimizde, 36 ayını tamamlayan çocuklarımıza her eğitim döneminde Müzik, Drama, İngilizce, Jimnastik, Resim-Seramik, Robotik Kodlama, Satranç dersleri kurum dışından öğretmenler tarafından verilmektedir.

Çocuklarımıza sunulan yiyeceklerin tümü Kreş ve Gündüz Bakımevi mutfağında ve kendi aşçımız tarafından diyetisyen denetiminde hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olarak hazırlanan yemekler bakımevi diyetisyeni tarafından kalorilerine ve besin gruplarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır.

Bahçemizde çocuklarımızın zevkle oynayabileceği bahçe oyuncakları, kum havuzları ve yaz aylarında piknik alanı olarak kullanılmaya uygun 1.172 m2 yeşil alan bulunmaktadır.

Çocukların mezuniyet törenleri ile milli günlerde gösterilerin yapıldığı 200 kişi kapasiteli gösteri salonu ile çeşitli spor aletlerinin ve tırmanma barlarının bulunduğu spor salonumuz mevcuttur.

Icon

Eğitim Amacımız

Okul öncesi eğitimin temel amacı, çocukta var olan potansiyelin desteklenerek çocuğu bulunduğu gelişim düzeyinden daha yukarı taşımayı sağlarken seçilen hedef ve hedef davranışları kazanması ve kazandığı bu davranışları içselleştirebilmesine de olanak tanımaktır. Çocuğun en hızlı gelişme gösterdiği dönem okul öncesi dönemdir. Okul öncesi dönemdeki kazanımları çocuğun gelişiminde belirleyici olur, sahip olduğu potansiyeli tam olarak kullanmasını sağlar.

Kaliteli bir okul öncesi eğitimi programına dahil olan çocukların tüm gelişim alanlarında daha yetkin oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Eğitimin sürekliliği ilkesinden hareketle aile katılımının da sağlandığı Bakımevimizde,

  Çocuklarımızın sevgi dolu ve sıcak bir aile ortamı içerisinde;
 • Kendine güvenen,

 • Sorumluluk taşıyabilen,

 • Kendisi ve çevresi ile barışık,

 • Sorunlarına akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilen,

 • Özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini isteklerini iyi ifade edebilen,

 • Yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen,

 • Her yaşta insanla sağlıklı iletişim kurabilen,

 • bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

 • Icon

  Sağlık

  Okulumuz bünyesindeki sağlık birimimizde sürekli hemşiremiz bulunmaktadır.

  Hemşirelerimiz tarafından çocuklarımızın ilk yardım tedavileri uygulanmakta ve boy-kilo ölçümleri takip edilmektedir.

  Icon

  Güvenlik

  Çocuk Bakımevimiz kamera sistemi ile izlenmekte ve 24 saat güvenlik personeli tarafından kontrol edilmektedir.

  Card Image

  SGK KREŞ

  Kreş ve Gündüz Bakımevimizde, 36 ayını tamamlayan çocuklarımıza her eğitim döneminde Müzik, Drama, İngilizce, Jimnastik, Resim-Seramik, Robotik Kodlama, Satranç dersleri kurum dışından öğretmenler tarafından verilmektedir.